Найпоширеніші запитання - Польський Візовий центр

Перейти до змісту

Головне меню

Найпоширеніші запитання

    Чи можу я подавати заявку на отримання довгострокової візи до Пункту Прийому Візових Анкет?
Так. Пункт Прийому Візових Анкет приймає заявки на отримання короткострокових (менше, ніж 90 днів протягом 180-денного періоду) та довгострокових віз (більше, ніж 90 днів протягом 180-денного періоду).

    
Якщо я бажаю відвідати одну із Шенгенських країн, у Посольство якої країни я повинен подавати заявку?
Вам потрібно подавати заявку в Посольство тієї країни, в яку Ви плануєте їхати. Якщо Ви плануєте відвідати декілька країн, то Вам необхідно звертатися до Посольства тієї країни, в якій Ви будете перебувати найдовше. У випадку, коли період перебування у країнах Шенгенської зони однаковий, то Вам необхідно подавати документи у Посольство країни першого в`їзду.

 
    Як я можу забрати паспорт після того як Посольство прийняло рішення щодо візи?
Паспорт може бути забраний із Пункту Прийому Візових Анкет особисто заявником або представником акредитованого туристичного агентства, у випадку, якщо документи заявника були подані туристичним агентством. Якщо паспорт з якихось причин не може бути забраний заявником самостійно, то його можуть забрати близькі родичі: тільки подружжя один за одного (необхідно надати свідоцтво про шлюб або оригінали обох внутрішніх паспортів) або батьки за неповнолітніх дітей (необхідно надати свідоцтво про народження дитини та оригінал українського паспорта одного із батьків)*. Також під час подачі документів на візу Ви можете замовити кур’єрську доставку свого паспорту.
* У випадку подачі документів у Харківському та Одеському окрузі необхідно додатково надати нотаріальне доручення від чоловіка/дружини, оригінали обох внутрішніх паспортів та квитанцію, яка була видана заявнику працівником ППВА при подачі документів.
*У випадку подачі документів до ППВА у Львівському консульського окрузі необхідно надати інформацію про те, хто буде забирати паспорт під час подачі (наприклад, подружжя один за одного. Під час отримання необхідно надати свідоцтво про шлюб.


 
   До якого віку дитина може бути вписанa в паспорт батька/матері?
Дитина може бути вписана в паспорт одного із батьків до 16 років.

   
Чи повинен я під час подачі документів надати білети на літак чи автобус?
Ні, окрім випадку, коли документи подаються для відкриття транзитної візи у ППВА Львова, Івано-Франківська та Тернополя.

 
   Чи можу я проживати у Польщі, маючи короткострокову візу?
Ні. Короткострокова віза надає Вам право перебувати на території Польщі лише на період дії візи. Відповідно до законодавства щодо прав іноземців у Польщі, для того, щоб проживати у Польщі Вам необхідно мати дозвіл на проживання.


 
    Чи потрібно мені мати медичний страховий поліс ?.
Так.
Медичний страховий поліс повинен покривати всі країни-члени Шенгенської Угоди або весь світ та мати фінансове покриття не менше, ніж 30000 євро,  сума франшизи не повинна перевищувати 150 €. Усі дані заявника в страховому полісі повинні бути правильними (ПІБ, яким було оплачено страховий збір, або номер страхового полісу, повна домашня адреса проживання, номер паспорта й дата народження). Cтраховий поліс повинен бути поданим з квитанцією про оплату, в якій будуть зазначені ПІБ заявника або номер полісу. Страхування повинно покривати витрати, пов`язані з наданням невідкладної медичної допомоги, терміновою госпіталізацією та репатріацією.
У страховому полісі обов’язково повинна бути зазначена інформація про те, що «Страховий захист надається згідно з «Рішенням Ради ЄС 2004/12/EG відносно медичного страхування подорожуючих за кордон».
Страхові поліси, які не задовольнятимуть цих вимог не будуть прийматися.
До ППВА до Польщі у Львівському та Одеському консульських округах необхідно надати страхові поліси, період страхування у яких повинен бути на 15 днів більший ніж дата дії візи.
випадку подачі документів з метою отримання візи на підставі запрошення на роботу «Oświadczenie», необхідно надати страховий поліс, що покриває всі 180 днів перебування у Польщі.
У випадку одного в’їзду, медичний поліс має покривати всі дні запланованого перебування; у випадку багаторазового перебування медичний поліс може покривати лише першу поїздку. Будь ласка, зауважте, що Страхувальником може виступати лише повнолітня особа. У випадку подачі документів для неповнолітньої особи Страхувальником може виступати один з батьків/офіційних опікунів.

 
   Якщо мені відмовлено у візі, чи означає це те, що я більше не зможу відвідувати країни Шенгенської зони?
Відмова у візі означає лише те, що на даний момент, при тих обставинах, які склалися Посольство не може видати Вам візу.

 
   Що мені потрібно робити у випадку отримання відмови у видачі візи?   
Якщо Вам було відмовлено у візі, Ви можете подати на апеляцію або ще раз зібрати повний пакет документів та повторно подати на відкриття візи. У випадку відмови, Вам також буде наданий лист від Посольства / Консульства, у якому буде зазначено причину відмови, а також термін і місце, де Ви можете подати апеляцію. Лист необхідно особисто підписати і надати працівникам ППВА.


 
   Якщо мені відмовлено у візі, чи потрібно мені чекати певний період перед тим, як подати заявку на отримання візи знову?
Ні, Ви можете відразу подати заявку з пакетом документів, які вимагає Посольство/Консульства.

 
   Чи можу я подати продовжений паспорт?
Ні. Продовжені паспорти до розгляду прийматися не будуть.

 
   Якщо в мене в українському паспорті відсутні дані про місце реєстрації, то чи можу я подати документи до ППВА?  
Ні.

 
   Якщо я не з’явився на подачу документів у зазначений при реєстрації день чи зберігається за мною місце?
Ні. Подача документів до ППВА можлива лише у зазначений при реєстрації день.


 
   Чи буду я звільнятись від оплати візового збору, при наданні довідки з пенсійного фонду про нарахування пенсії.
Ні, у випадку подачі документів до ППВА у Львові, Тернополі та Івано-Франківську потрібно надавати діюче пенсійне посвідчення.




Назад до змісту | Назад до головного меню